publicitate

Diverse

Farmacii veterinare Suceava – Adresa si Telefon

publicitateRealizare site
Farmacii veterinare Suceava
– publicitate –

Farmacii veterinare Suceava – Suceava, Fălticeni, Rădăuți

Farmacii veterinare Suceava. Indiferent ca sunteti in cautarea unei farmacii veterinare din judetul Suceava sau intentionati sa localizati o farmacie din orasele Suceava, Fălticeni, Rădăuți, in cadrul acestui articol va vom furniza adresele si numerele de telefon pentru farmacii veterinare.

– publicitate –

Farmaciile veterinare din Suceava reprezintă o componentă esențială în domeniul îngrijirii și tratamentului animalelor. Aceste facilități medicale specializate oferă produse farmaceutice și servicii profesionale pentru a răspunde nevoilor de sănătate ale animalelor de companie și ale animalelor de fermă. În acest articol, vom explora în detaliu rolul și funcționarea farmaciilor veterinare, legea care le permite să funcționeze și gama de animale care pot beneficia de serviciile acestora.

Ce se poate face într-o farmacie veterinară din Suceava?

În cadrul unei farmacii veterinare din Suceava, Fălticeni, Rădăuți, se desfășoară o serie de activități esențiale pentru îngrijirea sănătății animalelor. Acestea includ:

– publicitate –

  1. Furnizarea de medicamente pentru animale. Farmaciile veterinare din Suceava, Fălticeni, Rădăuți dispun de o gamă largă de medicamente și produse farmaceutice destinate tratării bolilor și afecțiunilor animalelor. De la antibiotice și analgezice până la antiparazitare și suplimente nutriționale, acestea asigură accesul la produsele necesare pentru a menține și restabili starea de sănătate a animalelor.
  2. Prepararea de rețete și prescripții. Farmaciile veterinare au personal specializat care poate pregăti și elibera rețete și prescripții medicale pentru animale. Acestea sunt esențiale pentru administrarea corectă a medicamentelor și asigurarea unui tratament eficient și sigur.
  3. Consiliere farmaceutică. Echipa farmaciei veterinare, formată din farmaciști veterinari Suceava și tehnicieni specializați, poate oferi consultanță și sfaturi profesionale privind administrarea medicamentelor, dozajul, interacțiunile medicamentoase și gestionarea efectelor secundare. Această consiliere farmaceutică este valoroasă pentru proprietarii de animale, care pot fi ghidați în procesul de îngrijire și tratament.
  4. Vânzarea de produse nutriționale și de îngrijire. În farmaciile veterinare, se găsesc și produse nutriționale special formulate pentru animalele de companie și cele de fermă. De asemenea, sunt disponibile și produse de îngrijire, cum ar fi șampoanele, produsele de igienă orală și alte accesorii necesare pentru menținerea sănătății și bunăstării animalelor.
– publicitate –

Lista Farmacii veterinare Suceava

– publicitate –

SUCEAVAS.C. VETSAN‐MED S.R.L.strada Octav Bancila, fn0723670348
SUCEAVAVELCRIS FARMSTR. GHE DOJA NR 40722522782
SUCEAVAS.C. MARGIVET S.R.L.MARGINEA NR 9900230416010;
0744202730
SUCEAVAS.C. ANIMA FARM S.R.L. ‐ SUCEAVASTR ZORILOR NR 3, BL 110744613245
SUCEAVAS.C. ALGAMAR S.R.L. ‐ PREUTESTISTR UNIRII NR 4, BL4, SC A0766366839
SUCEAVATOM VET FARMSTR PETRU MUSAT NR 30744974421
SUCEAVAFARMAVETSTR PETRU MUSAT BL 140230526521
SUCEAVAKONTIKISTR. SF GANRII,  NR20744245788
SUCEAVAS.C. TEOVET S.R.L ‐ SCHEIAIACOB ZADIC FN0722787135
SUCEAVAMEDIVETSTR E HURMUZACHI0744849220
SUCEAVAS.C. QUO VADIS IMPEX S.R.L. ‐ STULPICANISTULPICANI0230574751
SUCEAVAKONTIKISTR PUTNEI, NR 1 RADAUTI0744245788
SUCEAVAVETFARM BODNARSTR VOLOVATULUI NR 550724389578
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.STR VOLOVATULUI NR 740743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.STR 1 MAI NR 30743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.STR BOGDAN VODA0743616056
SUCEAVAVET EXPERTSTR MITOCELULUI NR 200742056654
SUCEAVAS.C. PAUSERIU MED‐VET S.R.L.BROSTENI NR 140740034208
SUCEAVADORAVETSTR ALEXANDRU VLAHUTA NR 340723418384
SUCEAVAS.C. DULGHERU FARMVET S.R.L.‐VATRA
DORNEI
STR 22 DECEMBRIE NR220740648051
SUCEAVAORESIA FARMMOLDOVITA0745947080
SUCEAVAANDOR INTERNATIONALVASILE ALECSANDRI0230524137
SUCEAVAFARMAVETVICOVU DE SUS NR 6530230526521
SUCEAVACOMPLEX IOSUBSALCEA0757380559
SUCEAVAFARMAVETLITENI0230526521
SUCEAVAFARMAVETSTR PUTNEI NR 1
SUCEAVABucovinavetNICOLAE BELDICEANU BL 25 SC B AP 100755890553
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.VICOVU DE JOS0743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.PIATA MICA ALEEA PIETONALA0743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.PIATA REPUBLICII D3 D40743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.PIATA UNIRII FN0743616056
SUCEAVAACTIVMEDSTR REPUBLICII NR 2150728034295
SUCEAVABIGVETSTR CURTEA DOMNEASCA NR 50748273308
SUCEAVAS.C. GEO MARIA S.R.L. ‐ CAJVANACAJVANA NR 5360740599716
SUCEAVAOZZY FARMVETSTR UNIRII NR 390756713239
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.VOLOVAT NR 1044A0743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.BD 2 GRANICERI BL 40743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.BD 2 GRANICENI BL 40743616056
SUCEAVAUVAVET‐PETSTR MARTISORULUI NR 20752909304
SUCEAVAB TOTAL BCURTEA DOMNEASCA  NR 50741533015
SUCEAVAFARMAVETSCHEIA0230526521
SUCEAVATIGMAVETSTR PETRU RARES
SUCEAVAVABRO RETAILCALEA UNIRII NR 220729008854
SUCEAVAS.C. TEOVET S.R.L ‐ SCHEIAARBORE0747688604
SUCEAVAPREMIUM VET1 DECEMBRIE 1918 FR 2
SUCEAVANEW FARMVETSTR 1 MAI NR 30743616056
SUCEAVABucovinavetBOGDANESTI NR 1540755890553
SUCEAVAASVU‐SPOTILISESTI NR 4860729008854
SUCEAVASEBIKITSTR CAPORAL0722622829
SUCEAVABucovinavetDOLHASCA0755890553
SUCEAVAPREMIUM VETSTEFAN CEL MARE NR 240744175424
SUCEAVAVETEODIMITRIE ONICUL NR 10722787135
SUCEAVADAISY FARMAVETVASILE ALECSANDRI
SUCEAVAVAD VETSTR HALEI NR 70757284838
SUCEAVAS.C.PETRU‐ADRIAN‐VET S.R.L.MilisautiSTR TEILOR 20742851981
SUCEAVAMOLDO VETSTR VICTORIEI0726726881
SUCEAVAMOLDO VETSTR PRINCIPALA 3120726726881
SUCEAVADORA VET FLAVIASTR REVOLUTIEI
SUCEAVAMEDSLATINASLATINA 18528564573
SUCEAVAVICOV VETMIHAI EMINESCU NR 90740149639
SUCEAVAVETEOSTR ZAMCII 3080747688605
SUCEAVADRN VETERINARYA CLINIC FARMSTR OBORULUI0723492699
SUCEAVABOROAIA VETBOROAIA0745028328
SUCEAVAPET PRODUCTCALEA UNIRII NR 170752476966
SUCEAVASIGMA FARM VETMOLDOVITA  BL 6 AP30739852109
SUCEAVADMVIC VETERINARTOMSA VODA 5A0742256030
SUCEAVADACICOVET MEDSTR BISTRITEI NR 100740018044
SUCEAVAOZZY FARMVETPARTER NR 70722425114
SUCEAVAABY PREMIUM VETMARITEI0746524281
SUCEAVAANDOR INTERNATIONALCALEA BURDUJENIFN0745778923
SUCEAVAANDOR INTERNATIONAL388A0745778923
SUCEAVAVETEODUMBRAVENI0747688604
SUCEAVAFARMAVETSTR HALEI FN0747398924
SUCEAVAARCA PET VETGURA HUMORULUI STR UZINEI FN
SUCEAVATRIO MEDICALSTR UNIVERSITATII NR 15
SUCEAVAANDOR INTERNATIONALSTR UNIVERSITATII NR 190230524137
SUCEAVAS.C. PAUSERIU MED‐VET S.R.L.STR NICOLAE NANU 8A0740034208
SUCEAVAZUBISTARSTR PUTNEI 239
SUCEAVAFARMAVETSTR OBORULUI0745113154
SUCEAVAVETEOCALEA UNIRII NR 270747688608
SUCEAVAVAD VETVADU MOLDOVEI 3100757284838
SUCEAVAFARMAVETPIATA G ENESCU , ALEEA PIETONALA0230526521
SUCEAVAPROLIFE BUCOVINA VET SRLS PUTNEI NR 1260758854807
SUCEAVAGEOPRESS VETTODIRESTI0756466497
SUCEAVAMEDVET VICOVCALEA CERNAURI NR 3180742259841
SUCEAVAFARMAVETCALEA BUCOVINEI NR 450745113154
SUCEAVAFARMAVETMARGINEA0745113154
SUCEAVAVLAD NORD VETNR 300757520850
SUCEAVACAB‐VET  ELISVETSTR SUCEVEI NR 190751414522
SUCEAVABucovinavetSTR PRINCIPALA NR 2140745028328
SUCEAVAPROANIMALS TINAG ENESCU NR 200751210618
SUCEAVABUCOVINA PRAXIS SRLFUNDU MOLDOVEI, 3160733645643
SUCEAVAVETEOSTR GARII NR 60747688604
SUCEAVAANIMAVETSTR CETATII NR 20754049300
SUCEAVAKIK MEDVET SRLVICOVU DE JOS NR 1100720757414

Cum funcționează o farmacie veterinară in Suceava, Fălticeni, Rădăuți?

Farmacii veterinare Suceava. Farmaciile veterinare funcționează în conformitate cu legile și reglementările specifice din fiecare țară. Procesul de funcționare poate varia, dar în general, farmaciile veterinare respectă următoarele etape pentru a asigura un serviciu adecvat și sigur:

  1. Acreditarea și licențierea. Farmaciile veterinare din Suceava, Fălticeni, Rădăuți trebuie să obțină acreditări și licențe în conformitate cu legislația în vigoare. Aceste acreditări pot fi acordate de organisme guvernamentale sau autorități de reglementare specifice domeniului veterinar.
  2. Personal calificat. Farmaciile veterinare angajează personal calificat și autorizat pentru a desfășura activitățile farmaceutice. Acesta poate include farmaciști veterinari, tehnicieni veterinari și asistenți de farmacie specializați în medicina veterinară.
  3. Stocarea și gestionarea produselor. Farmaciile veterinare Suceava trebuie să respecte standarde stricte în ceea ce privește stocarea și gestionarea produselor farmaceutice. Acestea includ reguli privind temperaturile de depozitare, etichetarea corectă, controlul stocurilor și eliminarea în condiții de siguranță a produselor expirate.
  4. Eliberarea medicamentelor. Farmaciile veterinare respectă proceduri riguroase pentru eliberarea medicamentelor și produselor farmaceutice. Acestea pot include verificarea prescripțiilor, identificarea corectă a pacienților și oferirea instrucțiunilor adecvate privind administrarea și dozajul.
  5. Colaborarea cu medicii veterinari. Farmaciile veterinare din Suceava, Fălticeni, Rădăuți colaborează strâns cu medicii veterinari pentru a asigura o îngrijire coordonată și eficientă a animalelor. Această colaborare poate implica consultarea reciprocă, furnizarea de informații despre produsele farmaceutice și recomandări privind tratamentul și managementul afecțiunilor.
– publicitate –

Legea care permite funcționarea farmaciilor veterinare Suceava, Fălticeni, Rădăuți

Farmacii veterinare Suceava. Legislația care reglementează funcționarea farmaciilor veterinare poate varia de la o țară la alta. În general, acestea sunt reglementate de autoritățile de reglementare în domeniul sănătății animalelor și medicinii veterinare, precum colegiile profesionale veterinare sau autoritățile guvernamentale responsabile de protecția sănătății animalelor.

Aceste legi și reglementări stabilesc cerințele și standardele pentru autorizarea, acreditarea și monitorizarea farmaciilor veterinare. Ele includ reglementări privind stocarea și gestionarea produselor farmaceutice, prescripția și eliberarea medicamentelor, instruirea și calificarea personalului și alte aspecte legate de practica farmaceutică veterinară.

Animale tratate în farmaciile veterinare din Suceava

Farmaciile veterinare din Suceava pot oferi servicii pentru o gamă variată de animale, inclusiv:

  1. Animale de companie. Farmaciile veterinare din Suceava, Fălticeni, Rădăuți sunt specializate în furnizarea de produse și servicii pentru animalele de companie, cum ar fi câinii, pisicile, rozătoarele și păsările de casă. Acestea pot trata diverse afecțiuni și boli întâlnite la animalele de companie, precum infecții, parazitoze, probleme dermatologice, afecțiuni gastrointestinale și multe altele.
  1. Animale de fermă. Farmaciile veterinare sunt adesea dotate și pregătite să ofere servicii pentru animalele de fermă, cum ar fi vaci, porci, oi, capre și păsări de curte. Acestea pot furniza medicamente și produse pentru tratarea bolilor comune ale animalelor de fermă, precum și pentru gestionarea sănătății și performanței acestora.
  2. Animale exotice. Unele farmacii veterinare din Suceava, Fălticeni, Rădăuți pot oferi, de asemenea, servicii pentru animale exotice, cum ar fi reptilele, păsările exotice și rozătoarele exotice. Aceste animale necesită adesea medicamente și produse speciale, iar farmaciile veterinare pot oferi acces la acestea.
  3. Animale de laborator. În farmaciile veterinare, se pot găsi și produse și servicii destinate animalelor de laborator, cum ar fi șoarecii și șobolanii. Aceste animale sunt adesea utilizate în cercetare științifică și necesită o îngrijire și supraveghere specializată.

Concluzie – Farmacii veterinare Suceava

Farmacii veterinare Suceava. Farmaciile veterinare reprezintă un pilon important în îngrijirea sănătății animalelor, oferind produse farmaceutice și servicii profesionale pentru diverse specii de animale. Aceste facilități asigură accesul la medicamente și tratamente adecvate, eliberate în conformitate cu prescripțiile medicale și sub supravegherea personalului calificat. Legea reglementează funcționarea farmaciilor veterinare, stabilind standarde și cerințe pentru a asigura siguranța și calitatea serviciilor. De la animalele de companie până la cele de fermă și exotice, farmaciile veterinare din Suceava, Fălticeni, Rădăuți sunt un punct de referință esențial în îngrijirea și tratamentul animalelor.

Ce alte numere de contact prin telefon pot obtine de pe acest website?

Farmacii veterinare Suceava. In cadrul platformei de contact telefonic telefoncontact.online veti obtine o sumedenie de numere de telefon ale celor mari furnizori de servicii precum: firme de curierat, furnizori energie electrica, cele mai importante magazine online din Romania, Cazare vila Sovata, hormigon impreso Oviedo si hormigon pulido Ciudad Realfurnizori energie si gaze, contact eMAG furnizori apa sau servicii online. Farmacii veterinare Suceava, Suceava, Fălticeni, Rădăuți

Creare magazin online
Autor Farmacii veterinare Suceava – Adresa si Telefon
Farmacii veterinare Suceava – Adresa si Telefon este redactat de autorul:

Ioana Stan este un redactor cu o experiență vastă în crearea de conținut de calitate pentru diverse platforme online. Ea își desfășoară activitatea cu pasiune și dedicare, fiind mereu preocupată de a oferi cititorilor informații relevante și utile. Cu o abilitate remarcabilă de a-și adapta stilul de scriere în funcție de tematica abordată, Ioana reușește să ofere o perspectivă proaspătă și originală asupra subiectelor tratate.

Ce parere ai despre acest articol? Lasa un comentariu mai jos

Publica un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte metode de contact telefonic

Servicii online

Dianys CRM. Transformând Relațiile Comerciale în Experiențe Personalizate cu ajutorul unui soft CRM Dianys CRM. Într-o lume în care tehnologia se întrepătrunde cu fiecare...

Magazin online

Contact PC Garage. Telefon reclamatii, relatii clienti sau asistenta Telefon contact PC Garaga. PC Garage s-a consolidat ca un gigant în domeniul retail-ului online...

Diverse

Subventii APIA pe hectar pentru anii 2022, 2023 si 2024 Subventii APIA pe hectar pentru anii 2022, 2023 si 2024. Subvențiile APIA (Agenția de...

Diverse

Cele mai Frecvente Coduri de Eroare la Centralele Ariston. Ghid Detaliat pentru Diagnostic și Remediere. Probleme Centrala Ariston. Cum rezolv? – publicitate – Coduri...

Diverse

Contact STB Bucuresti – Societatea de Transport Bucuresti. Reclamatii, call center, informatii si email – publicitate – Contact STB Bucuresti. Cu peste 2 milioane...

Diverse

Contact La Fantana. Telefon call center, email, program. Contact La Fantana. Cu o prezență solidă pe piața românească încă din anul 2001, La Fantana...

Diverse

Cea mai buna retea de telefonie mobila din Romania. Orange, Vodafone, Telekom sau Digi Mobil? Cea mai buna retea de telefonie mobila din Romania.În...

Politia Locala

Telefon Evidenta Persoanelor Voluntari. Email. Adresa contact. Program si Programare Telefon Evidenta Persoanelor Voluntari: Sunteti in cautarea unei modalitati de contact prin telefon pentru...